Posted on 28. April 2024

Представляємо вам .NET MAUI Community Tookit v8: з'явилася підтримка TouchBehavior!

Read this article in your language IT | EN | DE | ES

Представляємо вам .NET MAUI Community Tookit v8: з'явилася підтримка TouchBehavior!


Команда .NET MAUI Community Toolkit з гордістю представляє вам 8 версію інструментарію .NET MAUI Community Toolkit!


У цьому останньому великому випуску ми представили довгоочікувану TouchBehavior (раніше відому як TouchEffect). Але також, остерігайтеся змін у Snackbar у Windows, і чи знаєте ви, що ви можете розфарбувати навігаційну панель Android?


TouchBehavior

Якщо ви використовували Xamarin Community Toolkit у вашому додатку Xamarin.Forms, ви, ймовірно, знаєте про TouchEffect. Починаючи з .NET MAUI, ефекти були застарілими і їх слід перенести до (Platform)Behaviors. Це саме те, що ми зробили для цієї функціональності, реалізувавши її для .NET MAUI.


TouchBehavior надає можливість взаємодіяти з будь-яким візуальним елементом у вашому додатку на основі дотиків, кліків миші та наведення. Реалізація TouchBehavior дозволяє налаштовувати багато різних візуальних властивостей VisualElement, до якого він приєднаний, таких як колір фону, непрозорість, обертання і масштаб, а також багато інших властивостей. Крім того, TouchBehavior дозволяє реалізувати жести довгого натискання і викликати код, коли користувач довго натискає на будь-який візуальний елемент у вашому додатку.

 

 

Величезне спасибі Олександру, також відомому як Axemasta, члену спільноти, який тісно співпрацював з нами над цим проектом. Він проробив дивовижну роботу, щоб реалізувати цю величезну функцію, на яку багато людей чекали. Величезне йому спасибі!


Функція не є повною без документації, тому ми також підготували її для вас. Зверніть увагу, що є деякі зміни порівняно з TouchEffect для Xamarin, тому ми додали розділ, який допоможе вам з міграцією.


(Breaking) зміни в Behaviors

Під час роботи над TouchBehavior ми виявили, що контекст прив'язки застосовувався неправильно. Хороша новина полягає в тому, що ми знайшли причину цього, погана новина полягає в тому, що це стосувалося не тільки TouchBehavior, але й усіх інших поведінок у Toolkit.


На щастя, Брендон швидко знайшов першопричину і надав виправлення, яке ми невдовзі випустили.


Технічно, це зміна, яка порушує семантичну схему версій, але ми вирішили, що це не вплине на велику кількість людей. Якщо ми помилилися, приносимо свої вибачення і просимо зв'язатися з нами, щоб ми могли допомогти вам розібратися. Будь ласка, зробіть це, відкривши питання у сховищі з усіма необхідними деталями.


Breaking зміни для Snackbar у Windows

Нова велика версія зазвичай означає нові цікаві можливості, але також і докорінні зміни. У цьому випадку є кілька докорінних змін для використання Snackbar у Windows.


Власне, Владислав повністю переписав реалізацію Snackbar у Windows. Цими змінами ми замінили те, що використовується під капотом для реалізації Snackbar і Toast у Windows. В результаті ми виправили деякі збої, але, що більш важливо, ваш додаток для Windows більше не запускатиме інший екземпляр при взаємодії з Toast або Snackbar.


Обов'язково ознайомтеся з документацією до Snackbar, щоб дізнатися, як це може вплинути на ваш проект. Або, якщо ви дійсно хочете зануритися в деталі, подивіться запит на витягування цієї зміни.


Колір навігаційної панелі Android

Перш ніж ми перейдемо до цієї нової функції, давайте спочатку прояснимо, про що саме ми говоримо. Термін «панель навігації», здається, викликає деяку плутанину. Зазвичай, коли люди думають про панель навігації, вони мають на увазі панель у верхній частині сторінки з заголовком і, можливо, деякими елементами панелі інструментів. Однак, в контексті Android існує також системна панель навігації. Це та, що має 3 кнопки для повернення на попередню сторінку, відкриття багатозадачного режиму і переходу на головний екран вашого пристрою. Саме про цю навігаційну панель ми зараз говоримо!


Маючи це на увазі, давайте поговоримо про саму функцію. Тепер ви можете розфарбувати цю панель на Android так, щоб ваш додаток виглядав ще більш захоплююче, а ваша тема повністю інтегрувалася з усім, що ви бачите на екрані.Ви також можете керувати тим, чи показуватиме панель навігації світлий або темний вміст, тобто чи будуть іконки світлого або темного кольору. Це дає змогу переконатися, що панель навігації завжди відповідає стилю вашого додатка.


Як почати роботу і все, що вам потрібно знати про цю функцію, можна знайти в документації.


Багато виправлень та оптимізацій

Звичайно, у цьому випуску було виконано багато іншої роботи, не забудьте переглянути повний список у примітках до випуску з усіма виправленнями та іншими оптимізаціями, які було зроблено у цьому випуску.


Велике спасибі всім, хто зробив цей випуск можливим, особливо всім учасникам спільноти, які так люб'язно витратили свій дорогоцінний час на наш проект і внесли свій вклад в екосистему .NET MAUI.

Що далі?

Ми раді представити вам останню велику версію .NET MAUI Community Toolkit, але, звичайно, ми не зупиняємося на досягнутому. Над наступною важливою функцією вже ведеться робота - CameraView, яка зараз переноситься з Xamarin на .NET MAUI. Хоча це частина сімейства Toolkit, він буде випущений окремим пакетом, тому слідкуйте за його появою. Крім того, ми працюємо над покращенням MediaElement, щоб забезпечити глибшу інтеграцію з операційною системою, наприклад, відтворення медіа з екрану блокування та відображення відповідних метаданих, і, звісно, багато іншого.


Повідомте нам, що ви думаєте про цей останній випуск, зв'яжіться з нами через GitHub repository, приєднайтеся до нашого Discord server і приходьте на наші прямі трансляції, які відбуваються кожного першого четверга місяця на  .NET Foundation YouTube channel  о 12:00 за тихоокеанським часом.

 

Ви можете отримати все це добро вже сьогодні! Отже, не забудьте оновити свій пакет .NET MAUI Community Toolkit до версії 8 сьогодні і починайте кодувати!Exception: Stack empty.
Comments are closed